Fundacja Popieram Dolny Śląsk współpracuje z Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu dla dzielnicy Psie Pole, które mieści się przy ul. Bończyka 11-13.

Centrum jest państwową placówką medyczną, w której każdy wrocławianin będący w kryzysie psychicznym może uzyskać profesjonalne wsparcie specjalistów – bezpłatnie, bez skierowania i bez kolejek, a to wszystko w ramach publicznych usług finansowanych z NFZ. Dostępne są regularne wizyty u psychologa i psychiatry, psychoterapia indywidualna lub grupowa, a nawet możliwość skorzystania z leczenia domowego w ramach wizyt mobilnych. W Centrum uzyskamy także pomoc psychotraumatologa, psychoonkologa i psychodietetyka – terapeutów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach pomocy ludziom.

Fundacja Popieram Dolny Śląsk jest również pomysłodawcą wielu projektów terapeutycznych i edukacyjnych, które realizowane są w CZP.

To warsztaty z kreatywnego pisania, w trakcie których odbywa się nauka tworzenia tekstów w różnych gatunkach dziennikarskich i literackich, ćwiczenia rozwijające twórcze myślenie, gry i zagadki słowne. Uczestnicy zajęć mają możliwość zaprezentowania tekstów w profesjonalnym studiu nagrań, powstałym z inicjatywy Fundacji Popieram Dolny Śląsk oraz publikacji w specjalistycznym czasopiśmie pt. „Dobre życie”.

W CZP działa także Klub Pacjenta „In Via” koordynowany przez Fundację Opieka i Troska. Podopieczni klubu biorą udział w różnorodnych zajęciach, m.in. z arteterapii, kulinoterapii, silwoterapii.

Dzięki Fundacji Popieram Dolny Śląsk pacjenci CZP mają też możliwość skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji prawnych.

W Centrum odbywają się warsztaty poświęcone bezpieczeństwu seniorów, bo to grupa najbardziej narażona na potencjalnych oszustów i często samotnie borykająca się z problemami nie tylko pustego portfela, ale także apatii i depresji. Seniorzy którzy skorzystali z majowych warsztatów, zostali dodatkowo objęci bezpłatnym ubezpieczeniem.

Jak mówi Grzegorz Prigan, Prezes Fundacji Popieram Dolny Śląsk, działania Fundacji skupiają się wokół pomocy ludziom, zwłaszcza tym, którzy doświadczają bądź doświadczyli kryzysu psychicznego i którym bardzo potrzebne są aktywności pozwalające na nowo wrócić do normalnego życia.

– Chcemy, aby jak najwięcej wrocławian mogło powiedzieć, że – tak jak w tytule naszego czasopisma – wiodą „dobre życie”
– mówi Grzegorz Prigan.
mec.